Home (Română)

Sassuolo și-a îmbunătățit probabilitățile de a clasifica pentru Liga Europei prin înfrângerea Hellas Verona 3-2 sâmbătă și săriți la locul opt în seria italiană.

Manuel Locatelli a pus avantajul lui Sassuolo la 4 minute, dar Darko Lazović legat la 43. / P>

Sassuolo a recuperat avantajul prin Filip đuričić cu puțin de la începutul a doua oară. Federico Diaco a marcat pentru o nouă cravată la 79, dar trei minute mai târziu, Hamed Traoré ia dat lui Sassuolo scopul triumfului.

a fost un finisaj tensionat, iar antrenorul lui Verona, Ivan Jurić, a fost expulzat cu puțin timp înainte de sfârșitul anului 75 .

iv id = „7a9f61df31”
Martin Cáceres, Filoentina, Lifinteaza o minge cu Nicolás Viola, De la Benevento, în seria de serii italiene din Benevento, Italia, sâmbătă, 13 martie 2021. (Alessandro Garofalo / Lampsese Via AP)

Fiorentina a pus trei puncte în sus Benevento și a rămas la Nouă din zona de coborâre, deși a jucat încă trei meciuri decât Torino, care este în locul 18.

Genoa atins cu bara transversală și numai legată de 1-1 cu Udinese. Fotografia înlocuitorului Valon Behrami a lovit pe BAT superioară în reduceri. Gorran Pandev a deschis tabloul de bord pentru Genova la opt minute, dar Rodrigo de Paul a obținut pedeapsa egalizată la 30 de ani după lipsa lui Domenico Criscito împotriva Argentinei Roberto Pereyra

cu rezultatul, Genova a pus opt unități de top din Torino.